Ostali sportovi

Klaebo obranio zlato u sprintu, Pellegrino ponovno drugi

Mihaela Bradovski • utorak, 08.02.2022.

Norvežanin Johannes Hoesflot Klaebo osvojio je zlato u muškom sprintu slaveći u završnici ispred Talijana Federica Pellegrina...

Baš kao i na Olimpijskim igrama u Pjongčangu. Još jednom je Johannes Hoesflot Klaebo odnio pobjedu i to još jednom ispred sjajnog Talijana Federica Pellegrina.

Pellegrino je prijetio do samog kraja, ali Klaebo je bio brži i ušao je u cilj s 26 stotinki prednosti.

Ovom pobjedom Klaebo je obranio zlato iz Pjongčanga, a još ga čekaju i obrane zlata u štafeti 4×10 kilometara te ekipnom sprintu. U Južnoj Koreji startao je u četiri utrke i uzeo tri zlata, jedina utrka u kojoj nije napravio ništa posebno bio je skiatlon u kojem je u cilj ušao kao deseti. Ovdje je također imao lošiji nastup u skiatlonu gdje je završio tek kao 40.

Broncu je osvojio Rus Aleksander Terentjov i to sa sekundom i 31 stotinkom zaostatka za pobjednikom i skoro sekundom prednosti nad Fincem Jonijem Makijem koji je završio na četvrtom mjestu.

U kvalifikacijama je nastupio i hrvatski reprezentativac Marko Skender, a završio je sa 69. vremenom od 88 natjecatelja koji su prošli kroz cilj.