Vodeni sportovi

Raspoloženi Jug u Budimpešti uzvratio Mađarima za poraz

Mihaela Bradovski • utorak, 08.02.2022.

Vaterpolisti Juga napravili su veliki korak prema prolasku u nokaut fazu natjecanja. U gostima su slavili protiv OSC-a kojem su tako uzvratili za poraz u Dubrovniku.

Budimpeštanski OSC iznenadio je Dubrovniku Jug svladavši ga s 12:11, no u Budimpešti su Jugaši potvrdili da su bolji protivnik i glatko su slavili 15:10.

Jug je otišao do pobjede zahvaljujući odličnoj igri u većem dijelu susreta iako je igrao bez Lorena Fatovića koji je otpao zbog novog pozitivnog testa na koronavirus.

Zadnji put OSC je bio u egalu minutu prije kraja prve četvrtine kada je Hrvoje Benić zabio za 3:2 i Jug do kraja susreta više nije ispuštao vodstvo.

Na poluvremenu je Jug vodio 7:5, u drugi dio ušao je serijom 5:1, odvojio se na 12:6 te do kraja susreta mirno je odradio posao.

Toni Popadić bio je odličan na golu s 14 obrana, čak šest golova postigao je Stylianos Argyropoulos, a tri je dodao Alexandros Papanastasiou.

Kod OSC-a Vince Pal Vigvari postigao je četiri gola.