Nositelji idu dalje, Opelka ispucao 28 aseva u pobjedi u dva seta, Mannarino najbrži

Branimir Korać • petak, 11.02.2022.

Poznati su četvrtfinalisti ATP turnira u Dallasu. Sva tri nositelja koja su bila u pogonu, upisala su pobjedu...

U meču bez ijedne break prilike na obje strane, Reilly Opelka u dva tie-breaka bio je bolji od Cedrik-Marcela Stebea. Opelka je ispalio 28 aseva i na kraju bio uspješniji u oba tie-breaka, u prvom sa 7:3, a u drugom s 10:8 uz dvije spašene set lopte.

Amerikanac Jenson Brooksby postavljen je za četvrtog nositelja, a ovdje je došao do četvrtfinala pobjedom u tri seta protiv Andreasa Seppija. Seppiju se ukazala mala prilika za povratak u meč kada je kod 4:2 u trećem setu došao do 30:40, ali Brooksby se izvukao i otišao do pobjede.

Dobar meč odigrao je Adrian Mannarino kojem je trebalo tek nešto više od sat vremena za pobjedu protiv Yoshihita Nishioke. Mannarino je ispustio samo četiri gema, a Nishioka je u cijelom meču uhvatio tek devet poena na reternu.

U dvoboju kvalifikanata Jurij Rodionov propustio je meč loptu u drugom setu i nakon toga otišao u poraz. Nakon izgubljenog tie-breaka, Rodionov je u trećem setu dosta pao i sa 6:2 Pospisil prolazi dalje.