Split propustio priliku, Cedevita Olimpija odnosi pobjedu

Branimir Korać • petak, 11.02.2022.

U 20. kolu ABA lige Split je ugostio Cedevitu Olimpiju i nije iskoristio veliku priliku za skinuti velik skalp. Cedevita se nudila, Split nije uzeo...

Šteta, Cedevita Olimpija bila je zrela za poraz u Splitu, ali na kraju je ipak na iskustvo izvukla pobjedu 83:79. Split je odigrao dobru utakmicu, bio je konstantno unutra, međutim malo je nedostajalo da napravi iskorak i preuzme kontrolu.

Nije krenulo najidealnije i Split je u početku zaostajao, bilo je nervoze i Cedevita Olimpija je u završnici prvog dijela došla i na minus od sedam poena.

Najvišu prednost Cedevita je dostigla tri minute prije poluvremena kada je povela 34:26. Ipak, Žganec i Shorter rade seriju 8:0 i poravnavaju te vraćaju Split u igru.

Do završnice susreta igralo se ravnopravno, Cedevita je održavala malu prednost, a Split se pokušavao potpuno vratiti.

Gosti su pružili Splitu veliku priliku u završnici, kod 79:76 Split je dobio napad 8 sekundi prije kraja, ali odradio je to dosta neodlučno, Nejc Barič je malo previše carinio loptu i na kraju je gurnuo u ruke Shortera koji šutira iz teške pozicije preko ruke i ne pogađa.

Kod Splita Shorter je upisao 19 poena uz sedam asistencija, a Žganec je dodao 17 poena i sedam skokova. Kod gostiju Edo Murić upisao je 17 poena i devet skokova, a Jaka Blažič 14 poena i šest skokova.