Špoljarić zabio Ferencvarošu, nije bilo dovoljno za izbjegavanje poraza

Branimir Korać • nedjelja, 13.02.2022.

U 20. kolu mađarskog prvenstva Ferencvaroš je gostovao kod ZTE-a i upisao pobjedu 3:1. Jedini pogodak za domaćina postigao je Josip Špoljarić...

Ferencvaroš se vratio na vrh ljestvice mađarskog prvenstva nakon što u 20. kolu Puskas Akademija i Kisvarda nisu uspjeli doći do pobjede. Ferencvaroš je svoj dio zadatka ispunio i u gostima slavio protiv momčadi iz sredine poretka, ZTE-a.

U konačnici zaslužena pobjeda lidera koji je bio bolji protivnik.

Poveli su gosti već u prvoj minuti golom Kristoffera Zachariassena, a u 34. minuti na 2:0 povisio je Ryan Mmaee.

U završnici prvog dijela nadu domaćinu vratio je Josip Špoljarić koji je smanjio na 2:1. Ipak, odmah na početku drugog dijela gosti su povisili prednost preko Botke i zaključili dvoboj.

Kod domaćina Špoljarić i Zoran Lesjak odigrali su cijelu utakmicu, a Šime Gržan ušao je u 25. minuti.