Ostali sportovi

Nakon Amerikanaca, ispali i Kanađani: Švedska slavila u zadnjih deset minuta

Branimir Korać • srijeda, 16.02.2022.

Potpuna europska dominacija u hokejskom turniru na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu. Sva četiri polufinalista su Europljani...

Nema više neeuropskih reprezentacija u turniru u hokeju na Olimpijskim igrama u Pekingu. Rano jutro Slovaci su izbacili Amerikance, a poslijepodne su otpali i Kanađani u srazu sa Švedskom.

Nila je to očekivano tvrda utakmica u kojoj golova nije bilo sve do posljednjih deset minuta. Vratari su bili dobri, obrane čvrste, igralo se žestoko, ali u sportskim granicama.

Švedska je ipak bila nešto bolja, tehnički jača od Kanađana i na kraju i sretnija. Slavila je 2:0 i izborila polufinale.

Povela je deset minuta prije kraja golom jednog od svojih najboljih igrača na ovom turniru Lucasa Wallmarka.

Kanađani su u završnici krenuli na sve ili ništa, nisu imali što izgubiti pa su izvadili vratara i krenuli po poravnanje. U takvoj igri je i najmanja pogreška kobna i to se i dogodilo. 110 sekundi prije kraja susreta Anton Lander pogađa u praznu mrežu za 2:0.

Švedska će u polufinalu igra protiv Rusije, a u drugom polufinalu sastaju se Finska i Slovačka.