Majeru bogata minutaža u visokoj pobjedi Rennesa, Strasbourg kiksao remijem

Matej Kačan • nedjelja, 20.02.2022.

Još su četiri susreta odigrana u 25. kolu francuske Ligue 1, a uvjerljivu pobjedu ostvario je Rennes uz novu vrlo dobru partiju Lovre Majera...

Hrvatski nogometaš Lovro Majer nastavlja s dobrim igrama i minutažom za svoj Rennes. Majer je u visokoj pobjedi nad Troyesom igrao do nadoknade, a sudjelovao je i u akciji za treći gol.

Rennes je do pobjede vodio Serhou Guirassy s dva gola, oba je dao u prvih 20 minuta i trasirao je put prema tri boda. Smanjio je Troyes preko Salmiera u 39., ali u drugom dijelu domaćin daje još dva gola.

U 65. sjajna akcija Rennesa u kojoj sudjeluju Majer i Birger Meling, a potonji asistira Martinu Terrieru za 3:1. Posljednji gol djelo je Gaetana Labordea iz penala.

Za Rennes nova tri boda znače skok na peto mjesto s 40 bodova, dva manje od Strasbourga koji je upisao kiks remijem u gostima kod St. Etiennea.

U sjajnom prvom poluvremenu golovi su padali u prve 34 minute, a nakon četiri gola u tom kratkom vremenu do kraja je ostalo 2:2 za bod domaćina koji se tako odvojio na bod od posljednje trojke.

Boudebouz je St. Etienne doveo u vodstvo u 4. minuti, preokrenuli su Diallo i Perrin u 21., odnosno 30., ali četiri minute kasnije Khazri postavlja 2:2.

U preostala dva susreta nije bilo tako sadržajno. Montpellier je u gostima svladao Lorient pogotkom Tejia Savaniera, dok su Reims i Brest u dvoboju sredine podijelili bodove s 1:1.