Vodeni sportovi

Jadran vrlo uvjerljiv protiv Budve, Mladost u drugom dijelu slomila Mornar

Branimir Korać • četvrtak, 03.03.2022.

Turnir regionalne vaterpolske lige na rasporedu je u Zagrebu gdje su u četvrtak odigrana tri susreta, a slavila su oba Jadrana te Mladost...

Vaterpolisti Jadrana imali su lagan posao protiv posljednjeplasirane Budve koja je i dalje bez bodova. Splićani su visoko slavili sa 17:7 bez ikakve neizvjesnosti.

Već prva četvrtina pokazala je što možemo očekivati, Jadran je taj period dobio sa 7:1 i do kraja susreta samo je odrađivao posao.

Predvodili su ga Robert Stojanac s četiri gola i Konstantin Harkov s tri. Kod Budve nitko nije zabio više od jednog pogotka.

Mladost je u drugom poluvremenu slomila otpor Mornara i slavila s 11:7. Na odmoru su Splićani imali malo vodstvo 6:5, ali Mladost nakon toga radi 6:0 uz tri gola Marina Dašića i rješava pitanje pobjednika.

Kod Mladosti Dašić je zabio četiri gola, a Ivan Vrbnjak tri. U gostujućem sastavu Bruno Hrvatić postigao je tri gola.