Cibona pružila sjajan otpor jakoj Zvezdi, ipak presudila bacanja i trica Dobrića

Matej Kačan • ponedjeljak, 21.03.2022.

Košarkaši Crvene zvezde ponijeli su iz Zagreba pobjedu, ali jako teško izborenu. Cibona je u igri bila do samog kraja i ipak je potpisala 78:74 poraz...

Premda su odigrali sjajnu, jako hrabru utakmicu protiv vodeće Crvene zvezde, košarkaši Cibone ipak na kraju 23. kola ABA lige upisuju poraz od euroligaša.

Višestruko skuplja Zvezda stigla je u Draženov dom, ali umjesto lake pobjede naišla je na obrambeno jako raspoloženu i nabrijanu mladu momčad Cibone koja je s dvije veće serije hvatala priključak, nije dopustila odvajanje i do kraja je ostala u egalu.

Dobar start Zvezde u prvoj dionici i odvajanje na plus osam sjajnom partiturom u drugoj četvrtini nadoknadio je Danko Branković, ali usprkos vezanim poenima Ciboninog centra Zvezda ima plus šest na poluvremenu.

No, Cibona treću otvara sa 6:0, a onda se budi Amar Gegić koji na pola treće donosi maksimalnih 47:42 Ciboni sa šest vezanih poena uz tricu Josea Vildoze. Zvezda je nakon toga opet iskontrolirala i preuzela vodstvo, ali Gegić praktički sam drži Cibose na 56:54 vodstvu krajem treće.

Četvrtu je Zvezda otvorila s 11:0 preko raspoloženog Nikole Kalinića i na plus devet gostiju šest minuta prije kraja se čini da je dvoboj riješen, ali opet se budi Gegić, dodao se i Toni Nakić s dvije trice te uz pomoć još nekih ubačaja Cibona dolazi do 68:67.

Ipak je do kraja Cibona praktički ostala bez ubačaja, a s druge strane upala je u bonus pa Nikola Ivanović i Luka Mitrović bacanjima koriste sve promašene napade Cibone i dovode Zvezdu na 73:68.

Posljednji pokušaj Cibone bio je tricom Nakića za 75:72 38 sekundi prije kraja, ali Ognjen Dobrić tricom je završio napad koji je Cibona trebala obraniti pa nema ništa od šoka u Zagrebu.

Na kraju na semaforu svijetli 78:74 za aktualne prvake koje su s po 14 pon vodili Dobrić i Kalinić. Po 11 su dodali Mitrović i Ivanović, a 12 je postigao Nate Wolters.

Gegić je s 19 poena i sedam skokova uz pet dodavanja vodio Cibonu, 17 je imao Branković, a 16 Nakić.

Cibona je ovim porazom pala na 9-12, dok je Zvezda i dalje na vrhu s 19-2 omjerom.