Borna Gojo neočekivano poražen od Čeha koji igra tenis života

Mihaela Bradovski • četvrtak, 24.03.2022.

Borna Gojo zaustavljen je u drugom kolu Challengera u Bielu. Neočekivano ga je svladao češki kvalifikant Marek Gengel...

Malo poznati Čeh Marek Gengel u Bielu igra svoj najbolji tenis u dugo vremena. Uspješno je prošao kroz kvalifikacije i upisao još dvije pobjede u glavnom turniru te je ukupno povezao četiri pobjede, redom protiv igrača koji imaju bolji renking od njega.

U drugom kolu svladao je hrvatskog tenisača Bornu Goju koji je ušao kao favorit u meč, ali nije dobro odradio posao te je upisao poraz.

Već u prvom setu vidjelo se da to neće ići jednostavno za Goju koji je izgubio set u tie-breaku s 8:6 da bi u drugom setu ipak zaigrao bolje i sa 6:4 izborio treći set.

Tamo je krenuo uspavano i vrlo brzo Čeh se odvojio na 3:0. Gojo je u trećem gemu propustio 15:40 i nakon toga potpuno pao te izgubio set sa 6:1.

Gengel će u četvrtfinalu igrati protiv Slovaka Filipa Horanskog koji je u dva seta svladao Kiliana Feldbauscha.