EP U-21 2023., kvalifikacije, skupina A, 7. kolo, 25.03.2022, 18:00 h, Varaždin
Suci: Manfredas Lukjancukas, Vytenis Kazlauskas, Mangirdas Mirauskas (Litva)
Hrvatska (U21)
0:0(0:0) Austrija (U21)

Hrvatska i Austrija bez pogodaka, Ante Palaversa zatresao gredu

Mihaela Bradovski • petak, 25.03.2022.

Niz od šest pobjeda hrvatske reprezentacije do 21 godine u ovim kvalifikacijama je prekinut. U Varaždinu je Hrvatska odigrala bez pogodaka protiv nezgodne reprezentacije Austrije...

Martin Baturina
70'
20
Nikola Soldo
90'+2'
Muhammed Saracevic
79'
8
Vesel Demaku
89'
Werner Gregoritsch

Hrvatska i Austrija nisu pokazali previše u međusobnom dvoboju u Varaždinu, susret je okončan 0:0, a posebno prvo poluvrijeme bilo je skromno i nezadovoljavajuće. U drugom dijelu igralo se dosta bolje, ali pogodaka ipak nije bilo.

Igor Bišćan već početnom postavom pokazao je kako bi ga ponajprije zadovoljilo da Hrvatska u ovom susretu ostane neporažena, bilo je tu puno defenzivaca očito strahujući od Austrije koja je i u prvom susretu unatoč porazu bila vrlo opasna.

U prvih 45 minuta nekako su napadi na obje strane bili zagušeni, nije bilo previše prostora i osim jednog slabašnog udarca glavom Josipa Šutala, nije viđeno baš ništa.

U drugom dijelu Hrvatska je odmah zaprijetila preko Vuškovića iz slobodnog udarca, a nakon toga je tražila i kazneni udarac nakon pada Marina u 16 metara.

Vušković je još jednom zaprijetio u 68. minuti nakon asistencije Šutala, pucao je u padu dosta nezgodno, ali austrijski vratar je dobro reagirao.

Ulaskom Martina Baturine, Hrvatska je živnula i došla na milimetar do pogotka. U 80. minuti dobro je prošao te ubacio prema Šimiću, on nije iskontrolirao loptu koja dolazi do Palaverse, a on puca snažno s 14-15 metara i trese gredu.

Dvije minute kasnije Hrvatska ostaje s igračem manje zbog prigovora Kačavende kojem je sviran prekršaj u napadu, do kraja susreta Austrijanci su pokušali doći do pogotka, ali hrvatska obrana je izdržala.