Auger-Aliassime krenuo glatkom pobjedom, kraj za četvoricu nositelja

Mihaela Bradovski • utorak, 05.04.2022.

Odigrani su susreti prvog kola na ATP turniru u Marrakechu. Favoriti su imali problema i iznenađenja nije nedostajalo...

Osmi nositelj turnira u Marrakechu Laslo Đere nije imao nikakvih problema na startu turnira. Igrao je protiv Čeha Jirija Lehecke i upisao pobjedu u dva seta za 75 minuta igre. Đere je već duže vrijeme van forme i ova pobjeda mu puno znači.

Mladi Talijan Lorenzo Musetti slavio je u dva seta protiv Alberta Ramosa. Musettiju je ovo bio prvi nastup na zemljanoj podlozi od srpnja prošle godine i može biti vrlo zadovoljan svojim nastupom.

Iznenadio je Portugalac Joao Sousa koji je nakon velike borbe u tri seta bio bolji od Federica Delbonisa. Sousa se oporavio od gubitka drugog seta i lošeg ulaska u treći te na kraju slavio sa 6:3 u trećem setu.

Dva i pol sata trajala je bitka između Botica van de Zandschulpa i Huga Delliena. Nizozemac je upisao pobjedu, u trećem setu rano je došao do prednosti i iskontrolirao meč do samog kraja.

Problema nije zato bilo za prvog nositelja Felixa Auger-Aliassimea koji je odradio zagrijavanje protiv domaćeg igrača s pozivnicom u meču koji je potrajao manje od sat i pol.

Uz puno oscilacija nastavlja Alejandro Davidovich Fokina koji je stigao do novog poraza, ovaj put protiv upornog Argentinca Federica Corije koji je slavio u tri seta. Coria se odlično snalazi na zemljanoj podlozi, a ovdje je potvrdio koliko je neugodan u takvim uvjetima.

Iako je Daniel Evans postavljen za drugog nositelja, njegov poraz od iskusnog Španjolca Pabla Andujara nije iznenađenje. Andujar je bolji na ovoj podlozi i to je pokazao glatkom pobjedom.

ATP Marrakech, prvo kolo:
Carlos Taberner (Španjolska) - Yannick Hanfmann (Njemačka) 6:2, 1:0 predaja Hanfmanna
Botic van de Zandschulp (Nizozemska, 6) - Hugo Dellien (Bolivija) 6:3, 3:6, 6:4
Roberto Carballes Baena (Španjolska) - Marco Cecchinato (Italija) 7:5, 7:6(1)
Federico Coria (Argentina) - Alejandro Davidovich Fokina (Španjolska, 7) 7:5, 3:6, 6:4