Coppa Italia, polufinale, 19.04.2022, 21:00 h
Inter 3:0 Milan
Milan

Brozović asistent u uvjerljivoj pobjedi Intera i ulasku u finale Kupa

Branimir Korać • utorak, 19.04.2022.

Milanski Inter igrat će u finalu talijanskog kupa. U polufinalu je u uzvratu s 3:0 bio bolji od Milana...

Pomalo neobično Talijani su dvije utakmice polufinala Kupa stavili u čak mjesec i pol razmaka. Prvi dvoboju između Milana i Intera završio je 0:0 još tamo početkom ožujka da bi u uzvratu Inter večeras slavio s 3:0.

Uzvratni dvoboj donio je dobar i zanimljiv nogomet, efikasni Inter i neefikasni Milan.

Već u četvrtoj minuti Inter je poveo golom Lautara Martineza koji je fantastično reagirao na dodavanje Darmiana i sjajno iz prve poslao loptu u mrežu.

Najbolja Milanova prilika u prvom dijelu došla je na polovici poluvremena kada je Handanovič sjajnom obranom spasio nakon odličnog udarca Saelemaekersa. Dobru priliku spasio je nakon toga i Perišić koji je požrtvovnim uklizavanjem spasio ulazak lopte u mrežu neposrednom prije drugog gola Intera.

U 40. minuti Inter dolazi do drugog pogotka. Correa je ovaj put bio asistent, a Lautaro opet strijelac.

U drugom dijelu Milan dolazi do pogotka kada je Bennacer udarcem izvana poslao loptu u mrežu, ali VAR pregledom pogodak nije priznat zbog zaleđa.

U završnici stiže odluka. U 82. minuti Marcelo Brozović odlično je utrčao u prazan prostor, dobio loptu i odmah vratio u sredinu za natrčalog Gosensa koji postavlja konačnih 3:0.

Gosens je ušao u igru tri minute ranije umjesto Perišića, a Brozović je odigrao cijelu utakmicu. Ante Rebić na drugoj strani ostao je na klupi.