Bayern i Borussia poraženi, Stuttgart održao minimalne nade u ostanak

Matej Kačan • subota, 30.04.2022.

U Bundesligi je borba za naslov prvaka riješena, ali zanimljiva borba vodi se za ostanak gdje je Hertha ostvarila dosta važan bod protiv Arminije, a Stuttgart se tek kasno spasio...

Jako uzbudljivu završnicu susreta u 32. kolu Bundeslige gledali smo kod Stuttgarta i Wolfsburga te Herthe i Arminije i u samo nekoliko minuta promijenilo se sve. Hertha i Wolfsburg do pred sam kraj imali su minimalna vodstva.

Da je tako ostalo, to bi značilo da Stuttgart Borne Sose ide najmanje u razigravanje za ostanak, a da se berlinska momčad spasila, ali prvo je Chris Fuhrich u 89. dao gol za 1:1 koji je poništio vodstvo koje je postavio Brooks, a potom je izjednačila i Arminia.

Tamo je Joakim Nilsson u prvoj minuti nadoknade zabio za 1:1 i ostavio je momčad iz Bielefelda na dva boda od Stuttgarta pa bi momčad iz Mercedesovog grada mogla i direktno ispasti u posljednja dva kola.

Borna Sosa odigrao je čitav susret za Stuttgart i zaradio žuti karton, a tablica je sad sljedeća: 15. Hertha ima 33 boda u zoni spasa, četiri više od Stuttgarta koji bi u razigravanje da se sad završi. No, prijeti i Arminia s dva boda manje i sve je otvoreno dva kola do kraja.

Ostala tri susreta i nisu bila toliko važna pa su donijela manje obveznu igru i mnogo pogodaka. Na dan smrti svog agenta Mina Raiole, mladi Norvežanin Erling Haaland dao je hat-trick, ali Dortmund je poražen.

Haaland je u prvom poluvremenu dao dva penala, u 18. i 30. minuti nakon što su Bochum u rano vodstvo doveli Polter i Hotlmann, a onda je u 62. dao i treći gol i preokrenuo. No, bilo je mjesta za još jedan preokret, Locadia i Pantović pogađali su za 4:3 u 81. i 85. minuti.

Bayern München očito je mnogo slavio pa protiv Mainza nije pružio pravu partiju. Slavio je domaćin s 3:1 golovima Burkardta, Niakhatea i Barriera, a jedini gol za prvake dao je Robert Lewandowski. Gabriel Vidović upisao je još jedan nastup, ušao je u 67. minuti, kao i Josip Stanišić koji je zaigrao od 79. minute.

Potencijalno važniji susret može biti pobjeda Kölna nad Augsburgom kojom je Köln preskočio Union nakon berlinskog kiksa u petak. Köln je sad šesti, na dva boda od Leipziga koji drži mjesto za Ligu prvaka. Anthony Modeste dva puta te Uth i Thielmann zabijali su za pobjednike.