Anisimova preokrenula meč protiv Martić i prošla u treće kolo Madrida

Matej Kačan • subota, 30.04.2022.

Drugo kolo turnira u Madridu donijelo je poraz Petre Martić. Najbolja hrvatska tenisačica povela je u setovima, ali je preokretom poražena od Amande Anisimove...

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić nije dugo trajala na WTA 1000 turniru u Madridu. Martić je u drugom kolu poražena protiv američke tenisačice Amande Anisimove.

Anisimova je već kvalitetu pokazala u prvom kolu slavljem nad Arinom Sabalenkom, a ovaj put pokazala je snagu preokretom za preko dva sata igre premda je ionako i prije meča bila favoritkinja.

No, Hrvatica s 58. mjesta na WTA ljestvici uzela je prvi set sa 6:3, ali u drugom Amerikanka radi break za 4:2 i privodi drugi set kraju.

U ključnom trećem setu Martić ima 15:40 pri 1:0, ali ne koristi dvije prilike pa odmah potom gubi servis. Nakon toga izgubila je i još jedan za 5:2 pa Amerikanka bez problema dolazi do pobjede.

Anisimovu u osmini finala čeka 15. nositeljica Viktorija Azarenka.