Ostali sportovi

Olimpijski pobjednik na 100 metara umjesto na stazi završio na promatranju u bolnici

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 07.05.2022.

Olimpijski pobjednik na 100 m Talijan Marcell Jacobs, koji je u subotu trebao nastupiti na mitingu u Nairobiju, odustao je zbog želučanih problema, objavio je Talijanski atletski savez (Fidal) nekoliko sati prije početka utrke.

Olimpijski pobjednik je odlučio odustati jutros zbog želučanih problema koji su ga jučer zadesili, piše na stranicama Fidal-a.

"Marcell neće nastupiti danas jer je na promatranju u hitnoj službi u bolnici Uhai Neema", izjavio je trener Paolo Camossi.

Jacobsu bi utrka na mitingu u glavnom kenijskom gradu bila prva nakon osvajanja olimpijskog zlata u Tokiju prošle godine. Europski rekorder (9.80) je nakon toga osvojio naslov svjetskog dvoranskog prvaka na 60 m ovu zimu.