Krenuli Kinezi: Leki poraz na startu, Radonjić donio bod svojoj momčadi

Branimir Korać • subota, 04.06.2022.

Krenula je nova sezona kineskog prvenstva, a danas su u akciji bila dvojica Hrvata. Ivan Leko poražen je na svom travnjaku od Wuhan FC-a, a Dejan Radonjić donio je bod Tianjinu kod Meizhoua...

Lekin Shanghai Port krenuo je domaćim susretom protiv Wuhan FC-a i upisao je minimalni poraz 1:0. Ključni trenutak susreta dogodio se u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Xu Xin zaradio isključenje i ostavio Shanghai s igračem manje.

U prvom dijelu Lekina momčad je bila bolja, ali u nastavku susreta s igračem manje prepustila je kontrolu gostima koji dolaze do pobjede pogotkom Viane u 71. minuti susreta.

Uspješniji je bio bivši igrač Dinama, Lokomotive, Istre 1961 Dejan Radonjić koji je s Tianjinom uzeo bod u gostima kod Meizhoua remijem 1:1.

Meizhou Hakka povela je u 13. minuti golom Rodriga Henriquea, ali 11 minuta kasnije upravo Radonjić poravnava na konačnih 1:1.

Hrvatski internacionalac igrao je do 82. minute kada ga je zamijenio Brazilac Eder.