Slovenci zaustavili Norvešku, Srbiji velika pobjeda u Švedskoj

Branimir Korać • četvrtak, 09.06.2022.

U Ligi B Lige nacija u dva susreta pao je tek jedan pogodak. Srbija je minimalno slavila kod Švedske dok su Norveška i Slovenija remizirale bez pogodaka...

Dosad stopostotna Norveška ugostila je dosad jedinu bez bodova Sloveniju, ali nije uspjela slaviti. Susret je završio bez pogodaka, a Slovenci na kraju mogu biti itekako zadovoljni.

U Oslo su doputovali bez Matjaža Keka koji je bio pozitivan na koronavirus, igrali su s igračem manje od 63. minute nakon isključenja Mihe Blažiča, ali izdržali su.

Norvežani su bili opasniji i imali više prilika, ali nisu mogli do pogotka, uključujući i jedinog strijelca za Norvešku u dosadašnjem dijelu Lige nacija Erlinga Haalanda.

Kod Slovenije Adam Gnezda Čerin odigrao je cijelu utakmicu.

Vrlo oslabljeni Šveđani ugostili su Srbiju i upisali poraz 1:0. Veliki broj igrača nedostajao je Švedskoj, a kao da to nije bilo dovoljno, još je ostala i bez Joakima Nilssona u 41. minuti.

Nedugo nakon toga Srbija je stigla do pobjedničkog gola, nakon ubačaja u kazneni prostor u sredini je nečuvan ostao Luka Jović koji šalje loptu u mrežu.

Pokazalo se kako je to bilo dovoljno za pobjedu kojom je Srbija ostavila Švedsku iza sebe na ljestvici.