Sabalenka i Muguruza otpale na startu, Bencic uz dosta muke do drugog kola

Mihaela Bradovski • utorak, 14.06.2022.

Na WTA turniru u Berlinu odigrani su susreti prvog kola, a dvije nositeljice napustile su turnir već na samom startu...

Njemica Jule Niemeier igra sve bolje, a to je pokazala, unatoč porazu, i u meču protiv Belinde Bencic. Namučila je Švicarku koja je tek u trećem setu slomila otpor Njemice i upisala pobjedu.

Ruskinja Anna Kalinskaja ušla je u glavni ždrijeb uz pozivnicu organizatora i odmah ju je opravdala pobjedom protiv Francuskinje Alize Cornet. Kalinskaja je u dva seta tri puta gubila svoj servis, ali je bez obzira na to slavila s dva puta po 6:4.

Dalje ide i američka kvalifikantica Alycia Parks koja je također u dva seta svladala mladu Kineskinju Qinwen Zheng. U cijelom meču viđen je samo jedan break i on je ujedno donio set Amerikanki.

Peta nositeljica Garbine Muguruza nije uspjela proći u drugo kolo, Andrea Petković iznenadila ju je i svladala u dva seta. Muguruza Njemici očito odgovara, bio im je ovo peti međusobni dvoboj i četvrta pobjeda Petković.

Puno opreznija bila je Maria Sakkari koja je slavila sa 6:3, 6:2. Druga nositeljica je upisala pobjedu protiv francuske kvalifikantice bez previše utroška energije.

Slično je posao odradila i prva nositeljica Ons Jabeur koja je igrala protiv Karoline Muchove i ispustila je gem više nego Sakkari, također nije imala posebnih problema.

Arina Sabalenka imala je pobjedu na dlanu protiv Veronike Kudermetove, uzela je prvi set sa 6:2, u drugom vodila 5:2 i nakon toga potpuno pala i upisala poraz.