Marin Čilić bez finala u Queen'su, raspoloženiji Krajinović lako slavio

Mihaela Bradovski • subota, 18.06.2022.

Marin Čilić nije izborio plasman u finale ATP turnira u Queen'su. Porazio ga je u polufinalu srpski tenisač Filip Krajinović...

Iako je imao dobru priliku za novo finale turnira u Queen'su u Londonu, Marin Čilić nije uspio. Poražen je u polufinalu u dva seta od Filipa Krajinovića koji je puno bolje iskoristio ukazane prilike.

Čilić je tijekom meča imao šest break lopti i nije iskoristio nijednu dok je s druge strane tri puta gubio svoj servis.

U prvom setu dva krizna gema bila su kobna za Marina. Prvi put servis je izgubio kod 2:2, zatim je u završnici seta imao break loptu za povratak, nije je iskoristio pa je odmah nakon toga još jednom izgubio servis i sam time i set.

U drugom setu Čilić je već u prvom gemu imao 0:40, ukupno pet break lopti u tom gemu, ali nije to iskoristio. U četvrtom gemu Krajinović je iskoristio svoju priliku, došao do breaka i do kraja meča zadržao prednost te slavio s dva puta po 6:3.

Marin je pogodio 15 aseva, ali ipak se oprostio od turnira. Krajinovića u finalu čeka Matteo Berrettini.