Borna Gojo američku turneju započeo neočekivanim porazom protiv Tajpežanina

Branimir Korać • utorak, 12.07.2022.

Borna Gojo nije dobro otvorio američku turneju, prvi nastup imao je na Challengeru u Romeu gdje je upisao poraz u dva seta...

Borna Gojo je u negativnoj seriji, upisao je već četvrti poraz zaredom, a poraz u prvom kolu Challengera u Romeu mogao je i trebao izbjeći. Protivnik mu je bio Tajpežanin Yu Hsiou Hsu, 307. igrač svijeta, a slavio je dosta lako u dva seta.

Dok Gojo traži pravu formu, Hsu igra vrlo dobro i prije deset dana osvojio je ITF turnir u Dallasu gdje je do titule izgubio tek jedan set.

Međutim na tom turniru ipak je igrao protiv protivnika koji su niže kvalitete nego što je hrvatski tenisač i ovdje nije bio favorit.

Gojo je servis izgubio već u prvom gemu meču, nakon toga je odmah imao tri prilike za povratak, ali nije ih iskoristio i do kraja seta bliži novom breaku bio je Hsu.

U drugom setu Hsu ponovno prvi zadaje udarac i dolazi do breaka, Gojo je imao najbolju priliku za povratak kod 4:3 kada je imao 0:40, ali nije to iskoristio i otišao je u poraz.