SuperSport Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 29.07.2022, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Solin)

Branimir Korać • petak, 29.07.2022.

Nakon što je utrpao Slaven Belupu pet golova, Dinamo je Istri 1961 zabio jedan manje. Svejedno su Modri visoko slavili s 4:1 te nastavljaju s dobrim igrama u prvenstvu...

Rutinski odrađen posao protiv Istre 1961. Dinamo je ponovno bio raspucan, postigao je četiri gola, imao pregršt prilika i ponovno različite strijelce. Općenito, gledajući prvenstvo i utakmice sa Škupijem, Dinamo je ove sezone imao već čak 11 različitih strijelaca.

Danas je debitirao Boško Šutalo i odmah se upisao među strijelce, ali što je još važnije, svoj posao u obrani odradio je dobro, ono malo što ga je bilo. I Istra je imala debitante, Advana Kadušića u prvih 11 te s klupe Duvnjaka i Bakrara, a upravo je Alžirac bio strijelac jedinog pogotka za Istru.

Iako je Čačić potpuno promijenio prvih 11 u odnosu na onih koji su krenuli u Skoplju, Dinamo je mirno i bez ikakvih problema odrađivao posao.

Već u 11. minuti stigao je do vodstva, Moharrami je u 16 metara pao preko noge Luke Marina i pokazano je na 11 metara otkud je precizan bio Mislav Oršić.

Oršić je i u 19. minuti bio blizu gola, ali ovaj put pucao je s ruba kaznenog prostora malo pokraj vratnice.

U 32. minuti Dinamo dolazi do drugog gola. Bočkaj je ubacio s desne strane, Dilaver nije došao do lopte, ali zato je Boško Šutalo koji u svom debiju dolazi do pogotka glavom iz blizine.

U završnici poluvremena Pajač je prvo dosudio kazneni udarac, ali nakon pregleda snimke potvrđeno je kako je prekršaj Moharramija bio izvan 16 metara. Slobodni udarac izveo je Mlinar i pucao preko gola.

U drugom dijelu krenulo je mirno, a onda je u zadnjih 25 minuta bilo svega. Prvo su us amo četiri minute čiste zicere promašivali Baturina i Drmić dok je Antonio Marin pogodio gredu.

U 80. minuti ipak 3:0. Oršić je bio s loptom u 16 metara, gurnuo ju je za Bočkaja koji iskosa iz blizine zabija za 3:0.

Istra smanjuje u 84. minuti, nakon ubačaja iz kornera glavom je zabio debitant Bakrar koji je pobjegao Mišiću.

Ipak četiri minute kasnije Dinamo se vraća na tri razlike. Sijevnula je kontra, Baturina je dao loptu u prazan prostor za Emrelija koji ulazi u 16 metara, vara Marešića, a zatim i Majkića, lopta je u mreži.

Još je jedan jako dobar pokušaj imao i Antonio Marin, ali ostalo je 4:1, a moglo je biti i uvjerljivije.