Lyon 2:1 Ajaccio
Ajaccio

Tri gola, dva penala i dva crvena za početak Ligue 1

HINA, Matej Kačan • petak, 05.08.2022.

Nogometaši Lyona ugostili su Ajaccio u prvoj utakmici nove sezone francuskog prvenstva i slavili s 2:1 u susretu u kojem su podijeljena i dva crvena kartona...

Čast otvaranja nove sezone Ligue 1 imali su Lyon i Ajaccio. U sadržajnoj utakmici sjajnog otvaranja za Lyon pa onda pokušaja povratka i dva crvena, Lyon je na pogon povratnika Alexandrea Lacazettea slavio s 2:1.

Lyon je poveo u 12. minuti, kad je lijepu akciju i asistenciju povratnika Alexandrea Lacazettea u pogodak pretvorio Brazilac Tete. U 21. minuti već je bilo 2:0 za domaću momčad. Tete je srušen u kaznenom prostoru pa je sudac Bastien pokazao na bijelu točku. Lacazette je uzeo loptu i mirno realizirao kazneni udarac.

Gosti su u 27. minuti dobili priliku za povratak u utakmicu, kad je neoprezni vratar Lyona Anthony Lopes silovito naletio na El Idrissyja na rubu kaznenog prostora. Glavni sudac je bez previše ustručavanja Lopesu pokazao crveni karton i dosudio jedanaesterac za Ajaccio. U 31. minuti je Thomas Mangani konačno izveo taj udarac i smanjio zaostatak gostiju.

No, Ajaccio je igrača više imao samo do kraja prvog poluvremena, jer je Romain Hamouma u razmaku od 15 minuta zaradio dva žuta kartona.

U drugom poluvremenu nijedna momčad nije uspjela promijeniti rezultat pa je Lyon u novo prvenstvo krenuo s tri boda, dok će povratnik Ajaccio na prve bodove morati čekati barem do drugog kola u kojem će na Korzici ugostiti Lens.