Borna Gojo preko iskusnog Kazahstanca do četvrtfinala u Chicagu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.08.2022.

Borna Gojo izborio je prolaz u četvrtfinale Challengera u Chicagu. On je u osmini finala u tri seta bio bolji od iskusnog Kazahstanca Mihaila Kukuškina...

Borna Gojo nastavlja s pobjedama i dobrim igrama na Challengeru u Chicagu. Osmina finala donijela mu je Mihaila Kukuškina, dobro poznatog igrača koji je dugo bio član Top 100 svjetskog tenisa, a Borna ga je svladao u tri seta.

Meč je potrajao dva i pol sata, a nakon što je izgubio drugi set, Borna je zaigrao puno bolje u trećem koji je dosta brzo dobio.

U prvom setu obojica su odlično servirali i viđena je tek jedna break prilika i ona je iskorištena. Kod 3:2 Gojo je stigao do breaka koji mu je donio prvi set sa 6:3.

U drugom setu breakova nije bilo i odluka je pala u 13. igri gdje je Kukuškin raspoloženiji te sa 7:1 uspijeva izboriti treći set.

Međutim on je u potpunosti pripao Borni koji je radio odličan pritisak i Kukuškin tu nije uzeo niti jedan svoj servis gem i Gojo ide u četvrtfinale.

Tamo će igrati protiv petog nositelja Moldavca Radua Albota.