Kramarić nakon više od tri godine propustio zabiti penal, Gvardiolu nesretni autogol

Matej Kačan • subota, 13.08.2022.

Crni dan za Hrvate u Bundesligi. U suboti prepunoj remija Andrej Kramarić promašio je penal nakon preko tri godine, dok je Joško Gvardiol autogolom izbio tri boda iz džepa Leipzigu...

Preko tri godine i 11 pogodaka zaredom trebalo se izredati kako bi se dogodila situacija u kojoj Andrej Kramarić nije iskoristio kazneni udarac. Hrvatski napadač poznat je po hladnokrvnosti s bijele točke i u karijeri nije iskoristio samo pet penala, sve do subote poslijepodne i utakmice s Bochumom.

U čudnovatoj utakmici u kojoj je prvo Simon Zoller s dva brza gola u 10. i 13. minuti donio dva gola prednosti gostima, a Hoffenheim do poluvremena vratili Baumgartner i Kabak, Kramarić je u 59. imao priliku donijeti preokret.

No, obranio mu je udarac Manuel Reimann i napravio nešto što se nije dogodilo od travnja 2019. godine i susreta Hoffenheima i Wolfsburga. Inače, tražio je Hoffenheim, ali i Bochum u ovom susretu prve bodove i na kraju se ispostavilo da je Kramarićev penal bio nevažan jer 3:2 i pobjedu domaćima donio je Dabbur u 88. minuti.

Što se ostalih hrvatskih nogometaša tiče, Borna Sosa, Kristijan Jakić i Joško Gvardiol za svoje su momčadi ulazili u drugom poluvremenu. Sosa je sudjelovao u preokretu Stuttgarta kod Werdera koji se ipak vratio i izborio bod.

Poveo je domaćin iz Bremena preko Fullkruga već u četvrtoj minuti, ali do poluvremena Endo izjednačava. Sosa ulazi u 60., a 17 minuta kasnije pada i drugi gol kojim Silas preokreće susret. No, Burke se duboko u nadoknadi našao na pravom mjestu za 2:2.

Jakić je za Eintracht ušao u 86. minuti, a nastavlja se loša forma na ulasku u sezonu za osvajača Europske lige. Nakon poraza na otvaranju s Bayernom pa od Reala u Superkupu, Frankfurt je odigrao tek 1:1 kod Herthe golovima Serdara iz treće i Kamade iz 48. minute.

Leipzig je doma remizirao s Kölnom uz veliki povratak Tima Wernera. Njemački napadač zabio je u svom drugom debiju za Leipzig u 36. minuti za vodstvo, i to nakon što je zbog igranja rukom poništen gol Daniju Olmu.

Ipak, do poluvremena su krenule stvari nizbrdo za Leipzig koji je prvo primio gol Dietza pa dobio crveni Dominik Szoboszlaija. No, Olmo opet sudjeluje u 56. kad je asistirao Nkunkuu, a onda Gvardiol, koji je ušao u na odmoru, nesretno nakon kornera gura loptu u svoju mrežu u 72. za 2:2.

U jednom preostalom susretu termina dogodilo se iznenađenje, Augsburg je na gostovanju kod Leverkusena slavio s 2:1. Pogađali su Jensen i Hahn za goste, a Aranguiz za Bayer.