SuperSport Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 14.08.2022, 18:55 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina), Jerko Crnčić (Vrbovec), Nikole Kečkiš (Virovitica)
Varaždin

Sjajno drugo poluvrijeme u Gradskom vrtu: Varaždin produžio Bjeličin niz bez pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 14.08.2022.

Mučno prvo poluvrijeme u svakom pogledu i jako dobro drugo poluvrijeme. Osječani su dva puta mislili kako su na dobrom putu prema prekidu niza utakmica bez pobjede, ali oba puta se Varaždin vraćao...

Ne ide, pa ne ide. Odigrao je Osijek svojih najboljih 45 minuta ove sezone, ali Varaždin nije odustajao i uspio je doći do boda.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše uzbuđenja, ali ostat će itekako u sjećanju zbog teške ozljede Igora Postonjskog. Kapetanu Varaždina je u duelu s Mijom Caktašem slomljena noga, hitno je završio na operaciji, odvezen je vozilom hitne pomoći i završio je na operaciji.

Tek u 41. minuti prva konkretna prijetnja. Janjić je jako dobro u 16 metara pronašao Caktaša koji puca u bliži kut iz okreta, ali pogađa vratnicu.

Drugo poluvrijeme bilo je puno bolje i zanimljivije, a donijelo je i golove.

U 57. minuti Osijek je stigao do vodstva. Nakon kornera lopta je došla na potpuno drugu stranu gdje je prima Kleinheisler, ubacuje u sredinu na samog Jugovića koji je glavom skreće u mrežu.

Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju. Dugačka dijagonala na desnu stranu došla je do Teklića koji prolazi Miloša i daje loptu u sredinu preko Brodiću, Barišić nije dovoljno skrenuo to dodavanje i Brodić dolazi pred Ivušića i zabija za 1:1 u 65. minuti.

Osijek je nastavio tražiti novi pogodak i do njega je došao u 77. minuti. Jurčević je ubacio iz kornera, Beljo je pobjegao na drugoj vratnici Pellumbiju i glavom iz blizine zabio za 2:1.

Međutim sedam minuta kasnije novi povratak Varaždina. Ba je dao dugačku loptu za Brodića koji je prsima spušta za Karla Perića, a on je fantastično iz voleja pogodio s ruba kaznenog prostora.

Do kraja susreta Beljo je uspio pogoditi gredu, ali priliku utakmice imao je u sudačkoj nadoknadi Perić koji je bio apsolutno sam na pet metara pred Ivušićem i nije ga uspio nadmudriti.

Završilo je 2:2, nastavlja se serija utakmica Osijeka bez pobjede i novi vrući tjedan bit će u Gradskom vrtu.