Ostali sportovi

Matea Parlov Koštro srebrna u maratonu na Europskom prvenstvu u Münchenu!

Branimir Korać • ponedjeljak, 15.08.2022.

Najbolja hrvatska maratonka Matea Parlov Koštro ostvarila je fantastičan uspjeh na Europskom prvenstvu u Münchenu gdje je maratonsku utrku završila na drugom mjestu sa samo šest sekundi zaostatka za zlatnom Poljakinjom Aleksandrom Lisowskom...

Matea Parlov Koštro donijela je Hrvatskoj prvo odličje na Europskom prvenstvu koje se održava u Münchenu. Parlov Koštro je osvojila srebrno odličje u utrci u kojoj je od početka do kraja bila među onima koje su bile u vrhu i kontrolirale situaciju na stazi.

Hrvatska maratonka u München je došla s vremenom 2:28:39 i na toj razini istrčala je i ovaj maraton, svega tri sekunde sporije od osobnog rekorda.

Iza sebe je ostavila niz velikih europskih maratonki koje su tijekom karijere trčale i po nekoliko minuta brže od ovog vremena.

Na trećem mjestu je primjerice ostala sjajna Nizozemka Nienke Brinkman koja je ove godine istrčala 2:22:51, a brža od Mateje na kraju je bila samo Poljakinja Aleksandra Lisowska sa svega šest sekundi boljim vremenom.

Ovo je daleko najbolji rezultat za hrvatsku atletiku u maratonu u povijesti, a osim Parlov Koštro nastupila je i Ana Štefulj koja nije uspjela završiti utrku.

Parlov Koštro je nastupila i na Olimpijskim igrama u Tokiju gdje je završila utrku na 21. mjestu.