3. NL Sjever: Dinamo uzeo bod u Svetom Martinu na Muri, Varteks poražen u Orahovici

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.08.2022.

Počela je nova sezona 3. NL Sjever u kojoj se natječe deset klubova. Na startu je kiks upisao Polet iz Svetog Martina na Muri koji je odigrao samo 0:0 protiv Dinama iz Domašinca...

U zanimljivom dvoboju u Ludbregu na otvaranju nove sezone Podravina i Koprivnica remizirali su 1:1. Oba pogotka pala su praktički u minuti razmaka, domaćin je poveo preko Tomislava Hercega u 67. minuti, a već u sljedećem napadu adut s klupe Luka Artuković poravnao je na 1:1.

Razočaranje za domaće navijače u Svetom Martinu na Muri gdje je Polet ugostio Dinamo iz Domašinca i odigrao samo 0:0.

Zadovoljni startom mogu biti i u Virovitici gdje su glatko slavili s 3:0 protiv Rudara iz Murskog Središća. Virovitičani su i u pripremama najavljivali dobru sezonu, a u ovom susretu već u petoj minuti stigli su do vodstva pogotkom Karla Petrinića. U drugom poluvremenu dovršili su posao pogocima Davora Sinjakovića i Nikole Suvajca.

Vrijednu gostujuću pobjedu u Virju upisali su nogometaši radnika iz Križevaca koji su slavili s 2:0. Križevčani su potvrdili kako i ove sezone imaju vrlo dobru i konkurentnu momčad, a do pobjede su ih odveli Leon Lacić-Klarić golom u trećoj minuti te Goran Dlesk koji je pogodio u 45.

Varteks je poražen na gostovanju u Orahovici kod Papuka koji je bio volji 2:0. Osim što su upisali poraz, Varaždinci su ostali i bez stopera Jure Kosa koji je već u 20. minuti zbog ozljede morao napustiti igru. Domaćin je do pobjede otišao pogocima Marina Vratkovića iz kaznenog udarca te Marina Zdelara.