3. NL Sjever: Virovitica i Radnik jedini stopostotni, Benko isključen u porazu u Križevcima

Branimir Korać • utorak, 30.08.2022.

U 3. NL Sjever odigrani su susreti drugog kola. Nakon dva odigrana kola tek su Radnik iz Križevaca i Virovitica stopostotni...

Rudar iz Murskog Središća uzeo je prve ovosezonske bodove slaveći na svom travnjaku 1:0 protiv Papuka koji je u prvom kolu svladao Varteks. Pobjednički pogodak stigao je dosta rano, već u 15. minuti Kevin Nedeljko osigurao je pobjedu.

Virovitica nastavlja s odličnim ulaskom u novu sezonu te je stigla i do druge pobjede. Ovaj put u gostima kod Koprivnice koju je svladala 2:0. Oba pogotka pala su u prvih 20 minuta, Davor Sinjaković i Nikola Suvajac bili su strijelci.

Prvu pobjedu u ovoj ligi nakon velike borbe izborio je Dinamo Domašinec koji je s 3:2 slavio protiv Podravine. Bio je to susret pun preokreta, domaćin je poveo golom Stjepana Krznara u 14. minuti da bi gosti do poluvremena golovima Davida Šmrčeka i Josipa Golubara stigli do preokreta. U nastavku susreta bio je red na Dinamo koji prvo u 71. minuti preko Luke Bacingera poravnava, a onda u 89. minuti Krznar osigurava domaćinu pobjedu.

Zanimljiv dvoboj odigran je u Križevcima gdje je Radnik s 1:0 slavio protiv Varteksa. Pogodak za pobjedu postigao je u 49. minuti Mihael Mladen, a gosti su završnicu susreta odradila bez Leona Benka koji je u 61. minuti isključen zbog prigovora.

Polet je u prvom kolu kiksao kod kuće protiv Dinama remiziravši bez pogodaka, ali onda je u drugom kolu briljirao u gostima kod Podravca i slavio s visokih 5:0. Već u desetoj minuti bilo je 2:0 golovima Davora Telebara i Andreja Jurinića da bi kasnije još zabijali i Nikola Barat, Marko Šarić i Niko Mihalinec.