Petra Martić sjajnim nastupom izbacila četvrtu igračicu svijeta

Mihaela Bradovski • četvrtak, 01.09.2022.

Petra Martić izborila je nastup u trećem kolu US Opena. U drugom kolu bila je bolja od četvrte igračice svijeta Paule Badose u tri seta...

Petra Martić najbolje igra na velikim turnirima. U New Yorku je upisala i drugu pobjedu, u drugom kolu skinula je veliki skalp svladavši Paulu Badosu.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj, prošle godine susrele su se u Cincinnatiju gdje je Badosa bila sretnija i slavila s 11:9 u tie-breaku trećeg seta.

Ovdje je Martić u prvom setu imala break prednosti koji nije iskoristila pa je kod 4:4 propustila četiri break lopte. Set je otišao u tie-break gdje je Badosa bila uspješnija sa 7:5.

Nakon toga sve je bilo u znaku Martić. U drugom setu nakon 1:1 Martić je nanizala čak pet gemova i uzela set sa 6:1.

Slično je bilo i u trećem setu gdje je Badosa povela 1:0 pa Petra opet nanizala pet gemova i lakoćom izborila mjesto u trećem kolu.

Martić je imala čak 16 break prilika i iskoristila njih pet, a Badosa je iskoristila samo jednu, a imala ih je sedam.

Embed from Getty Images

U trećem kolu Petru očekuje dvoboj protiv Viktorije Azarenke s kojom se susrela samo jednom i to još prije deset godina te upisala poraz.