Atalanta rutinski slavila i preuzela vrh, Pašaliću 20 minuta

Matej Kačan • ponedjeljak, 05.09.2022.

Nogometaši Atalante nastavili su sa sjajnom formom te su pobjedom nad Monzom stigli do 13. boda i samostalno su zasjeli na vrh tablice...

Serie A nakon odigranog petog kola ima novog samostalnog lidera. To je Atalanta koja je pobjedom nad Monzom došla do 13. boda i uz četiri pobjede ima samo remi s Milanom.

La Dea je u gostima svladala Monzu s 2:0 i novom je članu Serie A nanijela i peti poraz pa je Monza jedina momčad u ligi bez bodova nakon što je Cremonese remizirao sa Sassuolom.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, ali u drugom u 57. otvara Rasmus Hojlund, a samo osam minuta kasnije Marlon autogolom postavlja konačan rezultat.

Mario Pašalić ušao je u igru u 71. minuti, a još je jedan potomak Hajdukove škole igrao u završnici u ponedjeljak. To je Domagoj Bradarić koji je dobio desetak minuta u remiju svoje Salernitane.

On je ušao u 82. minuti kad je protiv Empolija već bilo 2:2, zabijali su Satriano i Lammers za goste, a Mazzocchi i Dia za Salernitanu.

Salernitana je tako nastavila niz bez poraza koji je već na četiri utakmice i šest bodova, dok je Empoli upisao četvrti remi u nizu.