3. NL Istok: Graničar jedini stopostotan, Borac do vrha napunio mrežu Darde

Branimir Korać • utorak, 06.09.2022.

U istočnoj skupini 3. NL jedino je još Graničar iz Županje stopostotan. Novu pobjedu upisao je protiv Čepina...

Svačić je u Starom upisao prvu ovosezonsku pobjedu slaveći protiv Kutjeva s 4:2 čime su gosti ostali na posljednjem mjestu bez ijednog boda. Već u prvoj minuti napadač gostiju Karlo Antunović zaradio je ozljedu kuka i prebačen je u bolnicu što je svakako bio udarac za goste. Poveo je Svačić u 12. minuti golom Tomislava Žuljevića da bi Matej Iličić sredinom prvog dijela izjednačio. U završnici prvog dijela gosti ostaju i bez isključenog Filipa Nemeca. To domaćin koristi i u 51. minuti preko Stjepana Stubičana dolazi do novog vodstva, a u 67. minuti drugi žuti zarađuje Ivan Krizmanić čime se momčadi brojčano poravnavaju. Bez obzira na to novim golom Stubičana Svačić odlazi na 3:1, Ivan Jakešević ubrzo smanjuje, ali Žuljević u 86. minuti postavlja konačnih 4:2.

Omladinac je stigao do prvog ovosezonskog boda i to u gostima kod Bedema. Mogao je i do boljeg ulova, poveo je 2:0 golovima Andreja Krajinovića i Antonija Jurevića, ali Luka Sambol i Goran Borko vraćaju domaćina. U 75. minuti Bedem ostaje bez isključenog Tomislava Čuljka, no gosti ne koriste igrača više i četiri minute kasnije i na drugoj strani Ivan Stojanac zarađuje isključenje čime Omladinac gubi brojčanu prednost i do kraja susreta ostaje 2:2.

Još jedna dobra utakmica je iza Sloge koja je u Novoj Gradišci s 3:0 svladala Đakovo Croatiju. Sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu kada je Tomislav Marjanović postigao dva pogotka, a jedan je dodao Marino Marjanović.

Nakon dva poraza na startu NAŠK je napokon uzeo bodove i to sva tri kod kuće protiv Valpovke. Nije bilo lako, tek što je ušao u igru, Marin Kuzminski zaradio je dva žuta kartona i NAŠK je od 54. minute imao igrača manje. Bez obzira na to, Antonio Kuš s igračem manje u 84. minuti donosi pobjedu NAŠK-u.

Slavonija je u Oriovcu odigrala dobru utakmicu i upisala pobjedu protiv Oriolika 2:0. Prvo ime susreta bio je dvostruki strijelac za goste Ivan Antunović.

Graničar iz Županje jedina je stopostotna momčad dosadašnjeg dijela sezone, a treća pobjeda upisana je kod kuće protiv Čepina koji ostaje na nuli. Pobjednički pogodak stigao je u 83. minuti kada adut s klupe Marino Lazar zabija jedini pogodak na susretu.

U utakmici kola Slavija je u Pleternici odigrala bez pogodaka protiv Vuteks Sloge.

Najefikasniji je bio Borac koji je u Kneževim Vinogradima bio vrlo uvjerljiv i sa 6:0 slavio protiv Darde. Na odmoru je bilo već 3:0, gosti su napravili četiri izmjene uoči početka drugog dijela, ali ništa se nije promijenilo. Strijelci za Borac bili su Marko Prugovečki dva puta te po jednom Leon Ledinski, Toni Valentić, Marko Radoš i Fabijan Domitrek.