Tiafoe senzacionalno izbacio Nadala, Rubljov i Sinner prošli dalje

Matej Kačan • utorak, 06.09.2022.

Prije velikog dvoboja Carlosa Alcaraza i Marina Čilića, odigrana su još tri susreta osmine finala u kojima je senzacionalno ispao drugi nositelj Rafael Nadal...

Osmina finala US Opena ponudila je još jedno veliko iznenađenje. Nakon ispadanja Daniila Medvjedeva, na turniru više nije ni Rafael Nadal.

Amerikanac Frances Tiafoe odigrao je sjajno i nadahnuto i 22. je nositelj u četiri seta, ali preko tri i pol sata izbacio Španjolca. Nadal je uzeo samo drugi set, sve ostalo je pripalo Tiafoeu.

Tiafoe će u četvrtfinalu na opet nimalo lakog protivnika, Rus Andrej Rubljov kao deveti je nositelj svladao sedmog nositelja Camerona Norrieja, i to u tri seta. Završilo je tri puta po 6:4.

Triler u pet setova odigrao se i na meču Ilje Ivaške i Jannika Sinnera. Talijan je ipak izbacio 73. na svijetu nakon skoro četiri sata, u posljednjem setu uzeo je pobjedu sa 6:3.