Liga prvaka, skupina A, 1. kolo, 07.09.2022, 18:45 h
Ajax 4:0 FC Rangers
FC Rangers

Težak poraz Rangersa u Amsterdamu, Barišiću poništen krasan pogodak

Branimir Korać • srijeda, 07.09.2022.

Rangers je s dvojicom Hrvata u prvih 11 gostovao kod Ajaxa i upisao visok poraz 4:0 za sjajno otvaranje sezone u Ligi prvaka...

Gostovanje kod Ajaxa niti jačim klubovima od Rangersa nije ugodno, pa isto tako nije bilo jednostavno niti za Škote. Potpuna dominacija Ajaxa koji je imao 70 posto vremena loptu u nogama, napadao je i zabio četiri pogotka.

Postigli su i gosti jedan pogodak, ali on nije priznat zbog zaleđa. Borna Barišić dobio je loptu u 16 metara iskosa, odlično se izborio za prostor i onda krasno pogodio poluvisoko suprotni kut, ali VAR pregledom utvrđeno je zaleđe u početku akcije.

Ajax je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika. Tek nešto više od pola sata trebao je za bijeg na 3:0 zahvaljujući golovima Edsona Alvareza, Stevena Berghuisa i Mohammeda Kudusa.

U nastavku susreta Ajaxu je bio dovoljan još jedan pogodak, zabio ga je u 80. minuti Steven Bergwijn za konačnih 4:0.