Liga prvaka, skupina A, 2. kolo, 14.09.2022, 21:00 h
FC Rangers 0:3 Napoli
Napoli

Barišić skrivio kazneni udarac, Napoli tek s igračem više slomio Rangerse

Branimir Korać • srijeda, 14.09.2022.

U jedinom susretu skupine A koji je odigran danas, Napoli je u Glasgowu bio bolji od Rangersa s 3:0...

Rangers - Napoli 0:3

Nakobn što je razmontirao Liverpool u prvom kolu, Napoli je doputovao u Glasgow po potvrdu te pobjede. Uspio je uzeti sva tri boda, slavio je 3:0, ali uz dosta drame.

Posebno burno bilo je u drugom poluvremenu kada je vratar Rangersa obranio dva puta kazneni udarac, ali treći nije mogao.

U 55. minuti Rangers se našao u velikim problemima. Simeone se sjurio prema golu i ušao u 16 metara, srušio ga je Sands koji zarađuje drugi žuti karton, a Napoli kazneni udarac. S 11 metara Zielinski nije nadmudrio McGregora koji brani njegov pokušaj, ali Politano je bio najbrži na odbijancu i šalje loptu u mrežu. Međutim Politano je bio prebrz i VAR poništava pogodak i kazneni udarac se morao ponoviti. Niti drugi put Zielinski nije pogodio, ponovno je McGregor obranio njegov pokušaj.

Novi kazneni udarac za Rangers u 67. minuti, Borna Barišić imao je visoko podignutu ruku, lopta ga pogađa i Lahoz opravdano daje kazneni udarac za goste. Nakon drame kod prošlog kaznenog udarca, ovaj put Politano je svladao McGregora iako je vratar Rangersa bio blizu da obrani i ovaj pokušaj.

S igračem više Napoli je stigao i do drugog pogotka. Tek što je ušao u igru, dvojac Olivera - Raspadori odigrao je dupli pas, a Raspadori pogodio za povećanje vodstva.

Embed from Getty Images

U sudačkoj nadoknadi Napoli dolazi i do trećeg pogotka, Tanguy Ndombele postigao je svoj prvijenac u dresu Napolija.

Barišić je kod domaćina odradio cijelu utakmicu, a Antonio Čolak ušao je u 72. minuti.