Borna Gojo pobjedom protiv Baeza približio Hrvatsku Malagi

Branimir Korać • subota, 17.09.2022.

Borna Gojo odlično je odradio prvi meč protiv Argentine i donio Hrvatskoj prvi bod svladavši Sebastiana Baeza u tri seta...

Zvučnu i važnu pobjedu upisao je Borna Gojo u Davis Cup dvoboju protiv Argentine. Svladao je 37. igrača svijeta Sebastiana Baeza u tri seta.

Gojo je posebno dobro odradio prvi set u kojem je potpuno nadigrao Baeza ostavivši ga na samo jednom osvojenom gemu. Poveo je Gojo 3:0 pa je Baez uzeo jedan gem no odmah zatim Gojo niže tri gema i uzima prvi set.

U drugom setu Gojo nije iskoristio break priliku kod 2:2, a u osmom gemu ispustio je svoj servis i Baez je ubrzo poravnao na 1-1 u setovima.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Gojo poveo s 3:0, Baez se vratio, ali odmah nakon toga izgubio još jednom servis te otplovio u poraz.

Gojo je ovaj put manje griješio, igrao je bolje nego protiv Musettija i Eliasa Ymera te na kraju zaslužio pobjedu.