Ostali sportovi

Tin Srbić treći na Svjetskom kupu u Parizu, Filip Ude sedmi

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 25.09.2022.

Dvojica Hrvata nastupili su u finalu Svjetskog kupa u Parizu, Tin Srbić osvojio je treće mjesto na preči dok je Filip Ude bio sedmi u konju s hvataljkama...

Aktualni olimpijski doprvak na preči, Zagrepčanin Tin Srbić osvojio je treće mjesto u finalu natjecanja Svjetskog kupa u Parizu.

Srbić je u finalu nastupio kao peti i sa startnom ocjenom 5.700 zaradio 8.350 za izvedbu, što mu je u konačnici donijelo 14.050 bodova i prvo mjesto u tom trenutku.

No, od preostale trojice gimnastičara prestigla su ga dvojica pa je Tin osvojio broncu, što mu je ukupno 19. odličje u 26. finalu u Svjetskom kupu.

Amerikanac Brody Malone je bio najbolji s ocjenom 14.650, dok je drugo mjesto osvojio Cipranin Ilias Georgiou s 14.400.

Hrvatski gimnastički reprezentativac Filip Ude osvojio je sedmo mjesto u finalu na konju s hvataljkama na natjecanju Svjetskog kupa u Parizu.

Čakovčanin je zbog pogreške kod saskoka, koji nije izveo onako kako je zamislio, dobio smanjenu početnu ocjenu (5.300), što mu je u zbroju s ocjenom za izvedbu (8.350) donijelo ukupno 13.650 bodova.

Pobjedu je odnio europski prvak iz Glasgowa 2018., Irac Rhys McClenaghan koji je imao najtežu vježbu (6.400), a izveo ju je na visokoj razini (8.700) pa je dobio ukupnu ocjenu 15.100. To je bilo nedostižno za sve njegove konkurente.

Kazahstanac Nariman Kurbanov (14,450) je osvojio srebrnu medalju, a bronca je pripala Tajvancu Shiaou Yu-Janu.