Nizozemska uz Hrvatsku na završnom turniru, Velšani idu u Ligu B

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.09.2022.

Nizozemska se pridružila Hrvatskoj na završnom turniru Lige nacija nakon što je još jednom bila bolja od Belgije...

Danska je odradila svoj posao u Kopenhagenu, ali nije joj bilo dovoljno za plasman na završni turnir. Hrvatska je slavila u Beču i Danci su samo potvrdili drugo mjesto.

Francuska nije loše krenula, ali nije uspjela doći do pogotka. Zato jesu Danci. U 34. minuti Kasper Dolberg zabio je za vodstvo, a pet minuta kasnije Andreas Skov Olsen povisio je na 2:0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Danska je ostala bez prvog mjesta, ali Francuska je uz pomoć Hrvatske ostala na trećem mjestu i u Ligi A Lige nacija.

Embed from Getty Images

Nizozemska se pridružila Hrvatskoj na završnom turniru nakon što je Belgiju svladala i na svom travnjaku s 1:0. Prvi dvoboj ovih protivnika završio je pobjedom Nizozemske 4:1 i Belgija je trebala (pre)visoku pobjedu u gostima što nije ostvarila.

Nizozemska je upisala i drugu pobjedu, ovaj put je slavila golom Virgila van Dijka.

Iz Lige A ispada Wales koji je u izravnom dvoboju protiv Poljske poražen 1:0. Tim porazom Velšani su ostali na dnu ljestvice, a Poljska je ostala iznad njih.

Karol Swiderski u 58. minuti zabio je pobjednički pogodak i osigurao Poljskoj ostanak u Ligi A Lige nacija.