EP U-21 2023., dodatne kvalifikacije, 27.09.2022, 18:00 h, Vejle Stadion
Suci: Sebastian Gishamer, Roland Riedel, Santino Schreiner (Austrija)
4:5(2:0, 2:1, 2:1 pp, 4:5 pen) Hrvatska (U21)
Igor Matanović 84'
Hrvatska (U21)

Hrvatska nakon drame do prolaza na Euro, Kotarski branio, Pašalić zabio u šestoj seriji!

Mihaela Bradovski • utorak, 27.09.2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se na Europsko prvenstvo do 21 godine! U sjajnom susretu u Vejleu eliminirala je Dansku boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je u 120 minuta bilo 2:1 za Dance...

Mads Bidstrup
65'
9
Mathias Kvistgaarden
65'
19
Albert Gronbaek
81'
17
Nicolas Madsen
93'
14
Filip Jorgensen
103'
13
Nikolas Dyhr
120'
Toni Fruk
56'
18
Stipe Biuk
56'
21
Igor Matanović
65'
9
Roko Šimić
79'
7
Marco Pašalić
79'

Igor Bišćan

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine prošla je na završni turnir Europskog prvenstva. U uzvratnom susretu protiv Danske bilo je dramatično, Danci su imali 2:0 koje ih je vodilo na završnicu, ali Hrvatska se vratila, bila bolja u nastavku susreta i na kraju slavila u raspucavanju.

Prvo poluvrijeme bilo je jako loše za Hrvatsku. Danci su dominirali, zabili dva gola, imali još dosta prilika i imali su zasluženo vodstvo na odmoru.

Već u desetoj minuti stigli su do vodstva. Nakon ubačaja Victora Kristiansena s lijeve strane, apsolutno sam na šest metara ostao je O'Reilly i lakoćom pogodio glavom.

Hrvatska se nije potpuno oporavila, stigao je i drugi pogodak. S više od 20 metara Frendrup je opalio posve neočekivano, lopta je u visokom luku prebacila Kotarskog i ušla u mrežu.

Danci su dosta pucali izvana, prijetili Kotarskom, a Hrvatska je prve prilike imala nakon gotovo pola sata igre. Luka Sučić je pokušavao, ali Hermansson je dva puta sjajno obranio njegove pokušaje.

U drugom dijelu Hrvatska je puno dobila nakon što su krenule izmjene igrača. Već ulaskom Fruka i Biuka bila je opasnija, a dodatni impuls kasnije su dodali i Matanović, Pašalić i Šimić.

U 84. minuti Hrvatska se vraća. Igrači s klupe kreirali su povratak, Biuk je nabacio, Šimić spustio glavom, a Matanović iz blizine skrenuo loptu u mrežu.

U produžecima Hrvatska je bila znatno bolja. Prvo je Hermansson sjajno obranio udarac Pašalića izvana, a zatim u 105. minuti brani i pokušaj Biuka.

U zadnjih deset minuta produžetka Pašalić je dva puta bio vrlo blizu pogotka, jednom i Soldo, no ostalo je 2:1.

Odluka je pala s 11 metara gdje su prvi neuspješni pokušaji stigli u četvrtoj seriji. Prvo je Kotarski obranio pokušaj Kristensena, ali onda Matanović pogađa vratnicu. U petoj seriji precizni su bili i Madsen i Sučić da bi u šestoj seriji Kotarski pročitao pokušaj Rossa, a Pašalić zabio i odveo Hrvatsku na Euro.