Osjetna razlika u kvaliteti: Težak poraz Cibone i Splita od kandidata za titulu

Branimir Korać • nedjelja, 02.10.2022.

Cibona i Split uvjerljivim porazima otvorili su nastup u novoj sezoni ABA lige. Cibosi su teško poraženi kod kuće od Partizana, a Split u gostima kod Budućnosti...

Cibona i Split odmah na startu nove sezone ABA lige imali su jako težak posao. Na suprotnoj strani bili su protivnici koji imaju najviše ambicije, a to znači i višestruko kvalitetniji od Cibosa i Splićana.

Zagrepčani su tako ugostili Partizan koji se prošetao do pobjede. Beograđani su visoko slavili sa 105:81 u susretu u kojem njihova pobjeda niti u jednom trenutku nije bila pod znakom upitnika.

Dobro su Cibosi odradili prvu dionicu u kojoj su uz dobru rolu Kapuste bili ravnopravni, ali kada je Partizan u drugoj četvrtini pritisnuo gas, Cibona je to jako teško pratila.

Već do poluvremena Cibosi su zaostajali visokih 58:41, a u nastavku susreta razlika je samo rasla.

U Ciboninim redovima Krešimir Ljubičić ubacio je 19 poena, a po deset su dodali Lovro Mazalin (pet skokova) i Nikola Malešević. Borna Kapusta je isporučio 15 asistencija.

Kod Partizana po 14 poena ubacili su Tristan Vukčević, Kevin Punter i Uroš Trifunović.

Split je gostovao kod Budućnosti i odigrao dobro prvo poluvrijeme, no nije zadržao tu razinu igre i u nastavku susreta.

Splićani su u boljem raspoloženju otputovali u Podgoricu, upisali su pobjedu protiv Cibone u hrvatskom prvenstvu, a i u Crnoj Gori su dobro krenuli te su na odmoru bili u malom zaostatku 46:41.

Međutim, nastavak susreta bio je potpuno u znaku domaćina koji je u drugom poluvremenu Split limitirao na samo 18 poena i visoko je slavio s 94:59.

Najbolji kod Splita bili su Shannon Shorter s 19 poena i Nikola Đogo s 13 poena. Kod Budućnosti Cameron Reynolds upisao je 16 poena, Igor Drobnjak 14, a Aaron White 13.