Donna Vekić preskočila prvu prepreku u kvalifikacijama turnira u San Diegu

Branimir Korać • nedjelja, 09.10.2022.

Donna Vekić igrat će u finalu kvalifikacija WTA turnira u San Diegu nakon što je u prvom kolu bila uspješnija od Amerikanke Elizabeth Mandlik...

Donna Vekić dobro je krenula na WTA turniru u San Diegu gdje je za prvu protivnicu imala Amerikanku Elizabeth Mandlik te ju je svladala u dva seta.

Vekić je odigrala vrlo dobar meč i slavila je za sat i 15 minuta te tako napravila prvi korak prema glavnom turniru.

Prvi set Donna je dobila sa 6:4, kod 4:4 došla je do 0:40, svoje prve break prilike u cijelom meču i odmah ju je iskoristila te uzela set.

I u drugom setu Donna je dominirala, dva puta je uzela servis protivnici i to u trećem i devetom gemu čime je osigurala pobjedu sa 6:4, 6:3.

U finalu kvalifikacija igrat će protiv još jedne Amerikanke, Lauren Davis koja je krenula pobjedom u dva seta protiv Kaije Kanepi. U jedinom dosadašnjem međusobnom dvoboju Davis je bila bolja 2016. godine u Poitiersu sa 6:4, 2:6, 6:1.