Čudesan dvoboj Russella i Božića, nezaustavljivi Amerikanac donio Mornaru pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 09.10.2022.

Košarkaši Zadra u drugom kolu ABA lige poraženi su u Baru od Mornara 100:91 u susretu u kojem su briljirali Daron Russell na jednoj i Luka Božić na drugoj strani...

Nakon sjajnog nastupa i pobjede protiv SC Derbyja, Mornar je bio sljedeći ispit za košarkaše Zadra. U Baru je upisan poraz 100:91, a Zadar nije bio bez šanse. Međutim domaćin je imao čudesnog Darona Russella.

U prvom kolu Russell je ubacio čak 41 poen Igokei, a sada je bio još bolji, zaustavio se na rekordnih 47 poena. Nikakvog odgovora na njegov nastup gosti nisu imali.

Na drugoj strani raspoložen je bio i Luka Božić, ali ipak nedovoljno da bi zasjenio sjajnog Russella.

Zadar je dugo bio u igri za pobjedu, još tri minute prije kraja utakmice bio je na 89:89, dvije minute prije kraja na 93:91, ali u završnici nije izdržao.

Dva važna skoka u napadu Pecarskog, njegovo polaganje i trica Russella, odveli su Mornar na plus sedam na ulasku u zadnju minutu i tu je priči bio kraj.

Mornar je odnio pobjedu, a uz Russella istaknuo se Pecarski s 13 poena i 17 skokova od čega čak 11 u napadu dok je Antonio Vranković dodao 11 poena.

Kod Zadra Božić je završio s 34 poena, a Antonio Jordano s 19.