Donna Vekić svladala i petu igračicu svijeta i prošla u polufinale u San Diegu!

Branimir Korać • petak, 14.10.2022.

Donna Vekić igrat će u polufinalu turnira u San Diegu! Vekić je u četvrtfinalu u tri seta svladala petu igračicu svijeta Arinu Sabalenku...

Donna Vekić nastavila je sa sjajnim igrama na WTA turniru u San Diegu! U četvrtfinalu bila je bolja od Arine Sabalenke koju je svladala u tri seta.

Sabalenka definitivno odgovara Donni, bio je ovo njihov šesti međusobni dvoboj i peta pobjeda hrvatske tenisačice koja je slavila u zadnjem međusobnom dvoboju na Olimpijskim igrama u Tokiju. Vekić je jedini poraz od Sabalenke upisala 2019. godine u San Joseu.

Donna je odlično ušla u meč i odmah pritisnula servis Sabalenke, imala je 0:40, ali nije već u prvom gemu napravila break. Zato je kasnije, povela je 5:4 i onda bez izgubljenog poena uzela svoj servis gem i set sa 6:4.

U drugom setu Vekić je dva puta imala break prednosti, međutim nije to zadržala i odluka je pala u tie-breaku. Tu je Donna imala 5:4 i dva servisa za završiti meč, ali izgubila je oba poena i Sabalenka nakon toga sa 7:5 uzima 13. igru.

Odlučujući set potpuno je pripao Donni koja nakon 1:1 uzima narednih pet gemova i odlazi do pobjede i polufinala.