Vodeni sportovi

Solaris upisao i treću pobjedu na kvalifikacijskom turniru Eurokupa, izboren drugi krug

Mihaela Bradovski • subota, 15.10.2022.

Solaris je odigrao još jednu dobru utakmicu na turniru Eurokupa u Solunu gdje je bio bolji i od Montpelliera...

Vaterpolisti Solarisa potvrdili su prolaz u drugi krug Eurokupa upisavši i treću pobjedu na turniru u Solunu. Svladan je Montpellier s 10:9.

Nakon Ludwigsburga, nizozemskog De Zaana i Montpelliera, Solaris je na vrhu skupine s tri pobjede i stopostotnim učinkom te je i matematički osigurao prolaz u drugi krug natjecanja.

Protiv Montpelliera Šibenčani su dominirali, bili su bolji protivnik i tek u završnici meča su uspjeli Francuzi smanjiti zaostatak i zaprijetiti.

Solaris je dvije minute prije kraja treće dionice poveo s 10:5, ali tu je stao i Montpellier do kraja susreta radi seriju 4:0 ze smanjuje na konačnih 10:9.

Dvije minute prije kraja susreta Montpellier je došao na gol zaostatka, ali nije uspio i izjednačiti.

Kod Šibenika tri gola postigao je Toni Šparada, a dva je dodao Domagoj Butić. Kod Montpelliera Ilija Mustur zabio je četiri gola, a po dva su dodali Uroš Kalinić i Charly Ben Romdhane.