Leipzig bez Gvardiola primio dva gola od Herthe, Sosa asistirao u pobjedi Stuttgarta

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 15.10.2022.

U Bundesligi su odigrani subotnji susreti desetog kola, a od Hrvata se učinkom izdvojio Borna Sosa koji je upisao asistenciju u pobjedi...

Eintracht je u Frankfurtu s 5:1 porazio Bayer u desetom kolu Bundeslige, dok je Borna Sosa ubilježio asistenciju za gol u pobjedi Stuttgarta.

Eintracht je upisao petu pobjedu i trenutno je četvrti na tablici sa 17 bodova, dok je Bayer na 16. poziciji sa osam bodova na kontu. Domaći su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iz ponovljenog jedanaesterca. Prvu je loše izveo Randal Kolo Muani, odnosno njegov udarac obranio je vratar Bayera Lukas Hradecky, no VAR je pokazao da sve nije bilo po pravilima pa je jedanaesterac ponovljen. Daichi Kamada je tada preuzeo odgovornost i zabio za vodstvo Eintrachta. Momčad iz Leverkusena izjednačila je u 56. minuti, strijelac je bio Piero Hinkapie, no domaći su vrlo brzo odgovorili. Dvije minute kasnije Muani se iskupio za promašeni jedanaesterac, u 65. minuti Jesper Lindstrom pogodio je mrežu gostiju, potom je u 72. minuti Kamada zabio još jedan penal, a konačan rezultat postavio je Lucas Alario u 86. minuti.

Kristijan Jakić je odigrao cijeli susret za domaće i to na stoperskoj poziciji dok je Hrvoje Smolčić ostao na klupi.

Nogometaši Wolfsburga i Borussije Monchengladbach odigrali su neriješeno 2:2. Borussia je šesta na tabeli sa 16 bodova, dok je Wolfsburg ostao na 13. poziciji i ima deset bodova. Borussia je povela u 13. minuti golom Marcusa Thurama, ali je Wolfsburg u završnici prvog poluvremena, u 43. minuti, preko Janicka Gerhardta izjednačio. U 48. minuti Thuram je drugim golom na utakmici doveo goster u novo vodstvo, a konačnih 2:2 postavio je Omar Marmoush u 69. minuti.

Nogometaši Mainza pobijedili su Werder u gostima 2-0, a strijelci su bili Markus Ingvartsen u 36. i Lee Jae-Sung u 66. minuti. Werder je osma momčad lige s 15 bodova, koliko ima i Mainz na devetoj poziciji.

Nogometaši Stuttgarta bili su uvjerljivi protiv Bochuma na svom terenu i slavili 4:1. Sosa je asistirao za treći gol domaćih. Stuttgart je sada na 14. mjestu s osam bodova, dok je Bochum i dalje posljednji s četiri boda.

Nogometaši Leipziga su u 10. kolu njemačkog prvenstva svladali Herthu iz Berlina 3:2. Leipzig je dobro krenuo u susret i nakon samo 45 minuta vodio 3:0. Strijelci su bili Emil Forsberg (25), Abdou Diallo (30) i Willi Orban (45).

No, u drugom dijelu dominirala je Hertha, ali ipak nije uspjela doći do preokreta i boda. Poraz su ublažili Dodi Lukebakio (62) i Stevan Jovetić (64), koji je u 94. minuti pogodio vratnicu.

Joško Gvardiol je ostao na klupi domaćina, dok je Ivan Šunjić igrao prvo poluvrijeme za Berlinčane.