Prva NL: Hrvatski dragovoljac zabetoniran za dno, Rudeš slavio preokretom u Rijeci

Branimir Korać • nedjelja, 16.10.2022.

U subotnjem programu u SuperSport Prvoj NL većih iznenađenja nije bilo, možda su tek Vinkovčani očekivali više iz dvoboja protiv Dugopolja, no morali su se zadovoljiti remijem.

Hrvatski dragovoljac ostaje na dnu ljestvice nakon novog poraza, ovaj put kod Dubrave s 1:0. Domaćin je poveo već u 15. minuti golom Petera Agbe i tu je prednost čuvao do kraja susreta i tako na najbolji način čestitao 50. rođendan treneru Damiru Milinoviću.

Cibalia i Dugopolje su remizirali u Vinkovcima 1:1 u susretu u kojem su golovi padali u zadnjih 15 minuta. Gosti su prvi došli do pogotka i to u 77. minuti preko Roka Kurtovića, ali tri minute kasnije, odmah nakon ulaska u igru, Robert Perić Komšić svladao je debitanta Tonija Silića.

Seriju Orijenta na Krimeji je zaustavio vodeći Rudeš koji je slavio s 2:1. Domaćin je odnio prednost na odmor golom u završnici prvog dijela Džemala Ibišija, no sredinom drugog dijela Antonio Boršić i Jan Doležal donijeli su preokret i pobjedu lideru.

Dramatično je bilo u Solinu gdje je istoimeni domaćin ugostio Vukovar i upisao pobjedu 1:0. I dok su Vukovarci ušli u laganu krizu, Solin se dižete je ovdje slavio golom Luke Džaje u sudačkoj nadoknadi. Deset minuta prije pogotka domaćin je ostao s igračem manje nakon drugog žutog kartona Nikole Kušete, no to ga nije omelo.

Kustošija je od 37. minute imala igrača manje protiv Jaruna nakon isključenja Mislava Komorskog i tako je teško mogla nešto napraviti protiv dobre Lekine momčadi. Domaćin je na kraju slavio golovima Arijana Ačkara, Luke Dajčera i Aboubacara Diarrassoube.