[VIDEO] Rebić asistirao za pobjednički pogodak Milana u Veroni

HINA, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 17.10.2022.

U desetom kolu Serie A Milan je gostovao kod Verone i stigao do sva tri boda uz bitnu ulogu Ante Rebića...

Talijanski nogometni prvak Milan u susretu je desetog kola Serie A kao gost svladao Veronu sa 2:1 (1:1).

Milan je rano poveo, u devetoj minuti nespretnim autogolom Velosa, a dvije minute potom Giroud je propustio zicer za povećanje prednosti.

Za taj promašaj gost je kažnjen u 19. minuti kada je udarac Guntera Gabbia skrenuo u vlastitu mrežu za 1:1.

Taj je rezultat stajao sve do 81. minute kada se u napad ubacio Tonali i iskoristio lucidno proigravanje Ante Rebića za pobjednički pogodak.

Rebić je odigrao drugo poluvrijeme za Milan koji je s ova tri boda stigao na treće mjesto ljestvice sa 23 boda, tri manje od vodećeg Napolija, a jednim manje od druge Atalante. Verona je ostala u zoni ispadanja, 18. s pet bodova.

Embed from Getty Images

Ranije u nedjelju Napoli je s 3:2 (1:1) na svom terenu svladao Bolognu. Iako je Napoli napadao čitavim tijekom susreta, povela je Bologna golom Zirkzeea (41) pred kraj prvog poluvremena.

Ipak, Juan Jesus (45) je iz gužve uspio poravnati neposredno prije odlaska na odmor da bi Lozano (49) početkom nastavka doveo Napoli u vodstvo.

Greškom vratara Mereta koji je primio gol iz velike udaljenosti Barrow (52) je odmah potom poravnao na 2:2, no veliku nadmoć domaćih okrunio je Osimhen (69). Nikola Moro igrao je za Bolognu od 71. minute.