Barcelona napunila mrežu Athletica, tijesne pobjede Villarreala i Atletica

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 23.10.2022.

Barcelona je ostavila iza sebe poraz u El Clasicu i probleme u Ligi prva što je potvrdio i dvoboj protiv Athletic Bilbaa u kojem je visoko slavila...

Barcelona je s uvjerljivih 4:0 (3:0) svladala Athletic Bilbao na svom Camp Nou u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Xavijeva momčad je u samo 10 minuta prve četvrtine dvoboja postigla tri pogotka, a u sva tri je svoj doprinos dao raspoloženi Ousmane Dembele.

U 12. minuti je francuski napadač bio strijelac za 1:0, a on i Robert Lewandowski našli su se u zamijenjenim ulogama. Poljak je ubacio s lijevog boka, a Dembele je sa pet metara poslao loptu u mrežu glavom, što je prvi put na taj način učinio u Barceloninom dresu.

U 18. minuti je Dembele poslao odličnu loptu za Sergija Roberta koji se sjurio u kazneni prostor i uz pomoć gostujućeg braniča, od kojeg se lopta odbila pri pokušaju blokiranja udarca, svladao vratara Athletica Unaija Simona.

Samo četiri minute poslije Dembele je prošao po desnom boku, krenuo prema kaznenom prostoru, a onda dodao Lewandowskom koji je u srcu šesnaesterca okrenuo svog čuvara i poslao loptu pod gredu za 3:0.

Embed from Getty Images

Na četvrti pogodak domaći navijači su čekali do 73. minute, kad je opet Dembele sjajnim dodavanjem pronašao Ferrana Torresa u kaznenom prostoru, a ovaj iskoristio priliku za svoj drugi prvenstveni pogodak u ovoj sezoni.

Barcelona je pobjedom zadržala tri boda zaostatka za vodećim Real Madridom. Aktualni prvaci imaju 31, a Katalonci 28 bodova. Na treće mjesto se popeo Atletico Madrid sa 23 boda. Athletic je ostao na šestom mjestu sa 18 bodova.

Nogometaši Villarreala ostvarili su preokret i pobijedili Almeriju s 2:1 u utakmici 11. kola španjolskog prvenstva odigranoj na gradskom stadionu u Valenciji, gdje Villarreal igra domaće dvoboje dok traje preuređenje njegovog stadiona.

Almeria je povela u 31. minuti golom Gonzala Melera. Alex Baena je u 56. minuti postigao pogodak glavom nakon ubačaja iz kuta koji je izveo Dani Parejo. No, prilikom slavlja svog četvrtog pogotka u ovoj sezoni LaLige Baena je prevukao dres preko glave kako bi pokazao natpis zahvale nedavno preminulom dopredsjedniku Villarreala Joseu Manuelu Llanezi.

Sudac Ricardo Bengoetxea mu je zbog toga pokazao žuti karton, a kako je Baena već šest minuta prije zaradio prvu javnu opomenu, glavni djeljitelj pravde je isključio igrača Villarreala koji se nikako nije mogao pomiriti s takvom odlukom.

Na kraju je Villarreal, ipak, došao do sva tri boda, kad je Nicolas Jackson u zadnjoj minuti sučevog dodatka, nakon sjajnog dodavanja Danija Pareja, sam izbio pred Pacheca i svladao gostujućeg vratara za konačnih 2:1.

U isto vrijeme Girona je ugostila Osasunu, a taj je dvoboj završio bez pobjednika 1:1. Enrique Barja je doveo Osasunu u vodstvo u 37. minuti. U završnici prvog poluvremena David Lopez je postigao pogodak za 1:1.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir ostao je na klupi za pričuvne igrače Osasune.

Francuski napadač Antoine Griezmann s dva je pogotka donio tri boda Atletico Madridu koji je slavio sa 2:1 (0:0) na gostovanju kod Betisa. Griezmann je prvi gol postigao u 54. minuti, da bi u 71. minuti udvostručio Atleticovu prednost. Nabil Fekir je uspio samo ublažiti poraz Betisa koji je prvi put ove sezone izgubio na svom stadionu.

U gostujućoj momčadi hrvatski reprezentativac Ivo Grbić je bio u statusu pričuvnog vratara.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa u Barceloni su Espanyol i Elche odigrali 2:2. Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Mille, a preokret domaćinu donijeli su Puado (24) i Braithwaite (67). Konačnih 2:2 postavio je Verdu u 82. minuti.