Mektić i Pavić neočekivano poraženi već na startu turnira u Beču

Branimir Korać • ponedjeljak, 24.10.2022.

Nikola Mektić i Mate Pavić zaustavljeni su u prvom kolu ATP turnira u Beču. Bolji su bili Hubert Hurkacz i Marcelo Melo...

Nikola Mektić i Mate Pavić ranije od očekivanja oprostili su se od turnira u Beču. Prvo kolo donijelo im je nepostavljene Huberta Hurkacza i Marcela Mela, a ovaj meč samo je potvrdio kako je Hurkacz, osim toga što je sjajan u singlu, odličan i u konkurenciji parova.

Hurkacz i Melo odigrali su odličan meč, oporavili su se od problematičnog početka i upisali su veliku pobjedu.

Nakon prvog seta ništa nije govorilo da bi se meč mogao ovako rasplesti. Mektić i Pavić za samo 20 minuta uzeli su set sa 6:1 ne dopustivši ni najmanju priliku protivnicima.

Situacija se počela mijenjati u drugom setu kada su Mektić i Pavić loše krenuli i našli se u visokom zaostatku 5:0, vratili su jedan izgubljeni servis, ali ne i više od toga,.

Odluka je pala u produženom tie-breaku gdje su Mektić i Pavić nastavili s lošijom igrom iz drugog seta, vrlo brzo bilo je 7:1 i spasa više nije bilo.

Hurkacz i Melo tako bilježe prolaz u drugo kolo gdje će protivnici biti Erler i Miedler ili Hačanov i Rubljov.

ATP Beč, parovi prvo kolo:
Hubert Hurkacz/Marcelo Melo (Poljska/Brazil) – Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska, 3) 1:6, 6:3, 10:4