Liga prvaka mladih, skupina E, 5. kolo, 25.10.2022, 14:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Nathan Verboomen, Mathias Hillaert, Jo de Weirdt (Belgija)

Branimir Korać • utorak, 25.10.2022.

Mlada Dinamova momčad u juniorskoj Ligi prvaka upisala je domaći poraz od Milana s 2:1 i više ne ovisi sama o sebi u borbi za prolazak u nokaut fazu...

Viktor Kanižaj
72'
17
Luka Vrbančić
72'
16
Lenny Ilečić
83'
13
Patrik Majdandžić
83'
14
Jakov Gurlica
83'
Adam Bakoune
46'
58
Filippo Scotti
66'
8
Antonio Gala
66'
90
Federico Mangiameli
88'
57
Pietro Parmiggiani
90'+4'
Ignazio Abate

Milan se pokazao najnezgodnijim protivnikom za mladu Dinamovu momčad u Ligi prvaka ove sezone. Rossoneri su ih kod kuće nadigrali u potpunosti u prvoj utakmici da bi i u uzvratu odnijeli pobjedu.

U Kranjčevićevoj se igralo ravnopravnije, Dinamo je čak i imao više udaraca na gol te bio poduzetniji, međutim Milan je ipak na kraju slavio.

Talijani su bolje otvorili utakmicu i već u drugoj minuti imali su čisti zicer, ali Stalmach puca ravno u Pršlju. Dinamo nije lako dolazio do prilika, igrao je nekako u grču, a Milan je poveo u 25. minuti. Loše je reagirala Dinamova obrana, nakon što je lopta gurnuta u 16 metara prema Longhiju, Ruškovački je zaspao i nije izašao pa nije bilo zaleđa što je Longhi lakoćom iskoristio.

Međutim Dinamo je odmah uzvratio i u 29. minuti došao je do poravnanja. Rukavina je ubacio s lijeve strane, Navi ispada lopta i dolazi točno do Šakote koji je petom šalje u mrežu.

Do kraja prvog dijela Dinamo je bio bolji, Krdžalić je imao dobar pokušaj, zatim Topić i Brkljača, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Šteta, Dinamo je mogao i trebao odnijeti prednost na odmor, a nakon povratka na travnjak, Milan se konsolidirao i izgledao opet čvrsto.

Dinamo je svejedno uspio stvoriti nekoliko prijetnji, probavali su Brkljača, Topić, ali ostalo je 1:1 sve do 15 minuta prije kraja. Tada Ruškovački ruši Scottija, dosuđen je kazneni udarac koji Alesi pretvara u pobjednički pogodak.

Da bi došao do prolaza, Dinamo u zadnjem kolu treba pomoć Milana koji bi trebao pobijediti Salzburg, a Dinamo mora slaviti kod Chelseaja.